Культурный форум Украины

музейное дело, история, археология, краеведение, этнография, коллекционирование, антикварное дело, туризм и пр.
Текущее время: 14 ноя 2018, 14:21

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Львов. 14-16 ноября 2011 год. Футбол и не только
СообщениеДобавлено: 23 ноя 2011, 13:30 
Новичок

Благодарил (а): 1 раз.
Коли стало відомо, що наша Збірна по футболу дві товариські гри у листопаді зіграє на нових стадіонах Київа та Львова відразу ж вирішив для себе, що неодмінно відвідаю ці два матчі! Та не так сталося, як гадалося… Чим ближче наближався день гри, тим все реальніше вимальовувалася ситуація: дві гри я не як не зможу відвідати, треба було робити свій вибір… Я не довго думав і зробив його на користь найкрасивішого міста в Україні – Львова.
Знаєте – гра у Львові це саме той випадок, коли туди треба приїздити не за 2 години до гри, а за 2 доби! Чому? Я зараз усе поясню…

Фото: Король Данило та львівський трамвайчик
Изображение Изображение

Львів – європейське місто.
Їхав до Львова з Дніпра потягом «Дніпропетровськ-Трускавець». Так як близько години ми стояли на станції Красна, то і прибув до міста вже на початку 10 години. І хоча це вже моя 4-та подорож до міста Лева (2002, 2008 та 2010 роки), але я залюбки поїду до Львова і в 5-й, і в 10-й рази!
Львів, як Ви знаєте, одне з 4-х міст, котрі прийматимуть фінальну частину Євро-2012. Свого часу я був у всіх цих містах і лише Львів дійсно на ділі, а не на папері чи то словах вже готовий хоч сьогодні приймати туристів та вболівальників котрі прибудуть на Євро! Правда у місті ще йдуть дорожньо-ремонтні роботі, але то невеличкий мінус на фоні майже одних плюсів!
Першим чином, по прибуттю до Львова, треба їхати на площу Ринок (центр міста, де збереглися будинки 16 ст. і де стоїть усім відома Ратуша). Там, за пам’ятником Нептуна, є інформаційний центр. Саме в ньому Вам нададуть безкоштовно будь яку інформацію, котра стосується міста; там же Вам видадуть, за бажанням, мапу центральної частини Львову з позначками усіх історичних об’єктів. В центрі працюють привітні люди, котрі без проблем говорять не лише української та російською, але й іншими мовами. Не бійтеся звертатися та питати допомоги у них. В ті дні, коли я був у Львові, то майже щодня ходив до них. Таких центрів я не бачив ні в Києві, ні в Харкові ані в Донецьку! Ще приведу такий от приклад: замовив я квитки на гру через Інтернет, а де і як їх обміняти у Львові я і не знав, не знали цього і працівники інформаційного центру, але за пару хвилин проблема була вирішена!

Фото: біля Ратуші
Изображение

Перше місце, котре необхідно відвідати у центрі – це Ратуша. За 5 грн. Ви здолаєте 408 сходинок і підніметеся на самий верх, а це 65 м. Звідти відкривається чудова панорама на стару частину Львова. Саме звідти можна побачити і Високий замок , і Лису гору. Якщо Вам пощастить і Ви почуєте в цей час дзвін годинників (годинники встановлені на ратуші ще у 1852 році й досі працюють!) на ратуші, то загадуйте бажання і воно неодмінно здійсниться!

Фото: Львівська Ратуша
Изображение
Изображение Изображение

А далі йдемо по площі…тут Вам і музеї (історичний, музей скла, музей-аптека, музей меблі, пошти та багато інших),серед яких і єдиний в Україні музей холодної та вогнепальної зброї - Арсенал , і культові споруди (костьоли, церкви), і залишки муру, і , звичайно кав’ярні та кафешки (кнайпи). Серед останніх виділяються три – «Гасова лямпа» (кафе-музей на честь Яна Лукасевича – «батько» гасової лампи), «Кафе Мазоха» (на честь Леопольда фон Мазоха. Перед входом до кафе стоїть його скульптура у повний зріст. Хто буде фотографуватися біля неї неодмінно засуньте руку до карману штанів Мазоха!) та усім відома «Криївка». На останній я і зупинюся…Вперше я її відвідав ще у 2008 році і до наших часів вона не змінилася: на вході зустрічає той же дядько і наливає ту ж медовуху, всередині кафешка така ж затишна і їжа не перестала бути такою ж смачною, як і 3 роки тому (таке відчуття що там готують наче для себе). Фоном лунає патріотична музика, а посуд – алюмінієвий і на деякий час ти себе дійсно відчуваєш партизаном, який сидить в землянці…

Фото: панорама міста
Изображение
Изображение Изображение

Фото: Кафе "Криївка"
Изображение Изображение
Изображение

Вузенькі вулиці у центральній частині міста та дах критий черепицею говорять про те, що таки Львів дуже близький до європейський міст. І таке відчуття начебто ти не в Україні, а десь далеко, далеко в Центральній Європі. І лише пробки на дорогах говорять про те, що ти таки на Батьківщині! Та й пробки ці , на відміну від скажімо Дніпра чи Києва, не тому, що забагато автотранспорту, а тому, що вулички дуже вузенькі!

Фото: Домініканський костьол та Лукасевич
Изображение
Изображение Изображение

Фото: Вірменська вулиця та каплиця Боїмів
Изображение Изображение

Фото: Личаківський цвинтар
Изображение Изображение Изображение

Львів – місто кави та шоколаду.
Як стверджують джерела, то вперше не лише в Україні, але і в Європі, кава з’явилася саме у Львові завдяки Юрію Кульчицькому (з 1683 р. кава почала мандрувати Європою). Зараз будь яке Європейське місто важко уявити без цього напою, до кави з пошаною відносяться у Відні та у Львові. Саме мені здається, що усе повітря Львова наповнене ароматом кави та шоколаду. Як у Чехії на кожному кроці паби, так і у Львові - повсюди кав’ярні.
А шоколад… В центрі міста є магазин, де Ви можете не лише придбати, але спостерігати за процесом виготовлення шоколаду! А якщо ще й знайдуться зайві гроші, то можете взяти участь у майстер-класі з виготовлення шоколаду. Львівський шоколад то не «Світоч», «Рошен» та інші… Хто пам’ятає шоколад часів СРСР, то й знає про що я говорю! У цьому шоколадові нема усяких лецитинів – пластилинів!!! Лише натуральна сировина. Львівський шоколад просто так не переламаєш, треба докласти зусиль, щоб розламати його навпіл! І, як справжній шоколад, він не буде танути у ваших руках через деякий час… Так львівський шоколад не із дешевих, але він того вартий! Як і вартий гарячий шоколад, який можна придбати на першому поверсі магазину в кафешці!
І як було написано на одній з місцевих реклам: «Забираючи до свого міста мішечок кави чи плитку шоколаду, Ви забираєте не тільки кавові та бобові зерна…Щось значно більше, глибше, безцінне…Частинку шляхетного левового серця, шматочок гостинної львівської душі, аромат стародавнього міста, незабутні теплі посмішки львів’ян, букет солодких спогадів та вражень…Ви все це заберете, але дещо таки обов’язково залишите тут, у Львові, своє серце…"

Фото: Магазин "Шоколадна майстерня"
Изображение Изображение

Стадіон «Арена Львів».
У нашій державі у цьому році було відреконструйовано чи то побудовано декілька стадіонів, один з них – у Львові. На відміну від Києва, Харкова та Донецька львівський стадіон знаходиться у 7 км від самого міста у чистому полі поблизу зі стрийським автовокзалом та іподромом. Поки що жоден з громадського транспорту до самого стадіону не їде, а зупиняється десь за 700 м від футбольної споруди і далі вам прийдеться самим йти. В цьому є і свій плюс: здоровій державі здорові люди! Так далеко п’яна людина точно не піде, а якщо і піде, то поки дійде до стадіону – протверезіє (особливо якщо матчі будуть проходити ранньою весною та пізньої осінню)!

Фото: львівський стадіон
Изображение

Стадіон я відвідав двічі: вдень (коли шукав касу в якій би можна було придбати квитка) та вночі (під час товарняку Україна - Австрія). Хоча стадіон був відкритий ще у жовтні місяці роботи там тривають і по цей день (як кажуть самі робітники, вони остаточно закінчать усі роботи наприкінці грудня): багато усілякої техніки, людей…ще нема каси та не готовий головний вхід…на даху працюють люди…по дорозі на стадіон стелять новий асфальт та насаджують газон…
А ось вночі зовсім інша картина: техніку сховали, а робітників відправили по домівках.
При наявності квиточка потрапити на стадіон буле не так вже й складно; перевірки, з боку міліціянтів, майже не було. Що мене вразило – наявність ліфтів для інвалідів. А так, внутрішньо – львівський стадіон є майже точною копією нового стадіону у Дніпрі (одна різниця - у Дніпрі тільки один ярус ).
На самому стадіоні лише одні стюарди і трохи міліції. На кожному стільці на вболівальника чекав презент від ФФУ – надувна трубка.

Фото: панорама стадіону "Арена Львів"
Изображение

Изображение

Стадіон був заповнений майже на 100%, приїхали і вболівальники з Австрії (наприкінці 2-го тайму вони навіть щось співали і їх було чутно, хоча по кількості їх і було близько 50 чоловік).
Далі була гра…сподобалося те, що на відміну від того ж Донецька та Дніпра, у Львові фанатіє увесь стадіон! Треба виконати гімн – будь ласка (співали на потачку гри та у кінці другого тайму), треба пострибати – не проблема, тим паче що у Львові було зимно і навіть йшов сніг; запускали хвилю та не в падлу було передавати по секторах велику футболку Збірної та прапор Держави. Львівський вболівальник як приклад іншим!
Ну і на останок про транспорт…був я у вересні на грі «Дніпра» з «Фулгемом», яка закінчилася майже о 24:00. Так от: якщо ти не мав власного автотранспорту чи то грошей на таксі то прийшлося добиратися до дому пішки! Ні адміністрація клубу, ні мерія не потурбувалася про людей! У Львові все навпаки: після гри, яка завершилася близько 23:00, на вболівальників чекав транспорт (маршрутки, таксі, тролейбуси), який розвозив людей у всі куточки Львову!!!

Фото: товариська гра Україна - Австрія
Изображение Изображение

Знаєте, щоб Євро відбулося саме в Твоєму місті для цього не достатньо мати сучасний стадіон та аеропорт, для цього треба мати голову на плечах і працювати на благо не лише міста, а й людей, котрі там живуть! І якщо в мене буде така можливість, то на Євро-2012 поїду саме до Львова!!!

Вернуться наверх

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]