Культурный форум Украины

музейное дело, история, археология, краеведение, этнография, коллекционирование, антикварное дело, туризм и пр.
Текущее время: 15 дек 2017, 07:25

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Футбол: Україна - Нідерланди, 11.08.2010
СообщениеДобавлено: 25 сен 2010, 10:56 
Новичок

Благодарил (а): 1 раз.
Хочу повідати Вам свою подорож до шахтарського краю, де 11 серпня збірна України з футболу грала товариську гру з віце-чемпіонами Світу 2010 р. - збірною Нідерландів!
Але перш, ніж розповісти про подорож, хочу зробити невеличкий екскурс до географії...Багато людей чомусь вважають, що Нідерланди та Голандія це одна й таж назва держави! Але як же воно на справід? [rtfm]
Ось що пишуть в підручниках з географії: Нідерланди - західноєвропейська держава, омивається Північним морем, що межує з Німеччиною та Бельгією. Разом з Карибським островом Аруба і Нідерландськими Антильськими островами Нідерланди складають державу Королівство Нідерландів.
Нідерланди часто називають Голандією, що офіційно не вірно. Південна і Північна Голандія - це 2 (з 12) провінції Нідерландів. Історично це була найрозвиненіша провінція, і в багатьох мовах так часто називали всю країну. У російській мові широке поширення це найменування отримало після візиту Петра I і його свити в Нідерланди. Часто, розповідаючи про це, для стислості говорили тільки про відвідувань частини Нідерландів - Голандії, не згадуючи при цьому самої назви держави.

Ось такої [wink]
А тепер щодо самої подорожі: у Донецьку я був усього два рази (у 2008 та 2010 рр.) і цього разу я туди їхав з єдиною метою, побачити наживо диво-стадіон "Донбас Арена" та гру нашої збірною з таким грізним суперником, як Нідерланди.
До Донецька доїхав швидкісною електричкою за 3,5 години у вагоні 2-го класу за 30 грн. Так як електричка прибула до Донецьку о 18:10 то я відразу ж попрямував до стадіона (треба було ще й квиток на гру придбати!).

Білетик
Изображение

Висадившись в районі усім відомого в Донецьку торгово-розважального центру "Ліверпуль", я покрокував до стадіона.

ТРЦ Ліверпуль
Изображение

Дуже багато людей прямувало разом зі мною до стадіона. В Донецьку була святкова атмосфера і це не дивно, так як там люблять футбол, клуб "Шахтар" (а тому багато людей можна було побачити у клубній атрибутиці "Шахтаря")...Вечоріло...На вулицях запалали ліхтарі і...Ось він красень-стадіон!

Донбас Арена
Изображение

Збудований у вигляді літаючою тарілки і розрахований на 51 тис. чоловік. Спортивний комплекс займає дуже велику територію на якій можна побачити: стадіон, штучне озеро, фонтани, зелена галявина, кафешки і навіть музей ФК "Шахтар"!

Музей
Изображение

Місцеві музики на території спорткомплексу
Изображение

Щодо стадіону: 3-риярусний, гарна акустика, на секторі фанатів відсутні пластикові сидіння, багато WC. Але є й свої мінуси: щоб придбати їжу або питло на території стадіону, треба спочатку придбати пластикову картку, покласти на неї гроші і вже потім розраховуватися [furious]

Панорама арени
Изображение

Стадіон
Изображение Изображение

Изображение Изображение

У фанатському секторі можна було побачити людей з різних куточків нашої держави: Донецьк, Олександрія, Полтава, Кіровоград, Харків, Львів, Скадовськ, Черкаси, Запоріжжя. Вони співали українські народні пісні та голосом підтримували свою рідну Збірну!

Українські вболівальники
Изображение Изображение

Изображение Изображение

А у другому таймі, коли збірна України зрівняла рахунок, після штрафного Алієва, на секторі запалили вогні [ball] [Olympic]

Файєр-шоу
Изображение Изображение

У голандців на фан-секторі було чоловік 7-8 туристів-пенсіонерів, які розгорнули три банери, зміст яких з’ясувати не вдалося, оскільки знавців голандської не виявилося :)))

Нідерланди
Изображение Изображение

Вернуться наверх

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]